Lastenkulttuurikeskus Musikantit

Opettajat

Kurssien ja kerhojen opettajat / ohjaajat ovat korkeastikoulutettuja oman alansa osaajia, joilla on kokemusta lasten kanssa työskentelystä. Useimmat heistä ovat työskennelleet Musikanteissa jo vuosia ja ovat sitoutuneita sekä työhönsä että oppilaisiinsa.

Opettajat opettavat vain sovittuina opetuspäivinä. Heidät tavoitatte parhaiten sähköpostilla tai soittoaikona.

Marko Annala

Annala, Marko

Bändisoittimet, Piano
0102 190 190
nainen

Chernov, Maria

opettaja
0102 190 190
maria.chernov@musikantit.fi

Andrey Gogolev

Gogolev, Andrey

Harmonikka
0102 190 190
Galina-Gul-300

Gul, Galina

Varhaisiän musiikinopettaja / Tanssinopettaja
0102 190 190
galina.gul@musikantit.fi

Marina Kajava

Kajava, Marina

Taideopettaja / Projektiavustaja
0102 190 190
marina.kajava@musikantit.fi

Irina Kreer-Boulay

Kreer-Boulay, Irina

Taidekasvattaja
0102 190 190
nainen

Kurikka, Valentina

opettaja
0102 190 190
valentina.kurikka@musikantit.fi

Margarita-300x200

Lazorskaia, Margarita

Varhaisopettaja
0102 190 190
margarita.lazorskaia@musikantit.fi

Tatiana-Lenchitskaya-300

Lenchitskaya, Tatiana

Laulunopettaja ja
teatteriryhmän ohjaus
0102 190 190
Poppismuskari

Marsh, Hanna

Poppismuskari / Laulu (pop, jazz)
0102 190 190
hanna.marsh@musikantit.fi

Elena-Meyke-300

Meyke, Elena

Piano, Musiikinteoria
0102 190 190
Evgeny Pukki

Pukki, Evgeny

Wushu, robotiikka
0102 190 190
evgeny.pukki@musikantit.fi

johanna-rantanen-300

Rantanen, Johanna

Musiikkipedagogi AMK
0102 190 190
Sergei Silkin

Silkin, Sergei

Showdance-ryhmän opettaja
0102 190 190
sergei.silkin@musikantit.fi

Nadezhda Sinelnikova

Sinelnikova, Nadezhda

Venäjän kielen kerho-ohjaaja
Olesya Skorbilina

Skorbilina, Olesya

Viulu / Musiikkileikkikoulu
0102 190 190
olesya.skorbilina@musikantit.fi